Venedik Gezi Rehberi


Venedik dünya üzerinde en çok turist çeken bölgelerin başında yer alıyor. Ülkemizden de çok ciddi bir turist akınının olduğu şehir sadece ülkemizden değil dünyanın her yanından gelen milyonlarca insanın bir arada tatilini devam ettirdiği son derece 

Venedik Gezi Rehberi

Venedik dünya üzerinde en çok turist çeken bölgelerin başında yer alıyor. Ülkemizden de çok ciddi bir turist akınının olduğu şehir sadece ülkemizden değil dünyanın her yanından gelen milyonlarca insanın bir arada tatilini devam ettirdiği son derece uyumlu adreslerin başında yer geliyor. Şehir son derece eski bir tarihe dayalı ve yapısı itibari ile dünya üzerinde en önemli adreslerden birine dönüşmeyi de başarmış durumda. Bu nedenle popüler olması tartışmasız bir konu oluyor. Eğer bu yıl yeni bir tatil programlıyorsanız tercih etmeniz gereken öncelikli adreslerden biri olduğunu belirtmek yanlış olmayacaktır. 

Şehrin ortaya çıkışı milattan sonra 400 yılına kadar eskiye dayanıyor. Şehrin simgelerinden biri olan gondol gezileri dünyanın en çok merak edilen turlarından biri olmaktadır. Fakat bölgeyi ziyaret edenlerin büyük çoğunluğunun yeni evli çiftler olduğunu söylemek doğru bir genelleme olacaktır. Son derece romantik bir şehir olan Venedik sokaklarında her nokta da yeni evli çiftleri görmek mümkün oluyor. 

venedik-gezi.jpg

Venedik İtalya’da yer alan bir şehir. Bu nedenle öncelikli olarak Avrupa birliği vizesi almanız gerekiyor. Fakat İtalya’nın kolay vize verdiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle başvuru yaparken zorluk çekmeniz pek olası görünmüyor. Venedik ziyaretçiler için kış mevsimi ve yaz mevsimi üzerine ayrı ayrı güzellikler sunuyor. Zira şehrin her dönem büyük bir hayran kitlesi var. Bu nedenle seçiminiz ne olursa olsun alacağınız keyif eşsiz olacaktır. Yaz mevsiminde şehri ziyaret edecekseniz sıcaklığın oldukça yüksek olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Eğer kış mevsiminde ziyaret etmeyi planlıyorsanız ise hava sıcaklığında pek olağan üstü düşüş yaşamıyor. 

Euro bölgesinde yer alan Venedik’te tüm İtalya da olduğu gibi Euro para birimi kullanılıyor. Bu nedenle şehrin biraz pahalı olduğunu söyleyebiliriz. Son derece güzel hediyelik eşyaların olduğu şehirde alışveriş için biraz daha büyük bir bütçe ayırmanızda fayda var. 

Venedik Gezilecek Yerler

san-marco-meydani.jpg

Venedik San Marco Meydanı bölgenin simgeleşmiş alanlarından biri olma özelliği taşıyor. Meydanda tarihi 200 yüz yıl eskiye dayanan bir kule ve saat kulesi yer alıyor. Kuleyi ziyaret etmek mümkün. Fakat üst katlara çıkmak mümkün değil. Zira yapının durumundan kaynaklı izin verilmiyor. Ayrıca Roma döneminden günümüze kalan bir saray da yine bu meydan da yer alıyor. Meydanı özel yapan belki de saray. Zira bu nedenle meydana tarihi kilise ve bazilika da yapılmış durumda.

riatto-koprusu.jpg

Riatto Köprüsü Venedik şehrinin en önemli bölgelerinden biridir. Kanal gezisi boyunca altından geçmenizin mümkün olduğu bu köprünün üzerini de ziyaret edebilirsiniz. Son derece güzel bir mimari ile inşa edilmiş olan köprü büyük kanal üzerinde yer alıyor. Ayrıca büyük kanal boyunca bazilika ve kiliselere ek olarak pek çok önemli mimari esere rast gelmeniz mümkün. 

accademia-muzesi.jpg

Accademia müzesi Venedik de ziyaret etmeniz gereken en önemli yerlerden biri. Çünkü müzeyi bu kadar önemli yapan sanat müzesi içinde Leonardo Da Vinci’ye ait sanat eserleri sergileniyor. Son derece geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölge mutlaka ziyaret etmeniz gereken alanlar arasında yer alıyor. 

peggy-guggenheim-muzesi.jpg

Peggy Guggenheim Collection müzesi içinde Rönesans sanat eserleri arasında yer alan en önemli sanatçıların eserlerini barındıran bir alan. İçinde Pablo Picasso sanat eserlerinin yer aldığı müze de ayrıca İspanyol Salvador Dali’ye ait eserlere de rastlamak mümkün. Müzelere giriş yapmak pahalı bir ücret sayılmaz. Belki de bölgede ziyaret edeceğiniz en önemli alanlardan biri olan müzeleri ziyaret etmek için daha çok bütçe ayırmanız son derece faydalı olacaktır.

Emoji ile Yorumla

OMG OMG
0
OMG
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Gezgin Gezgin
0
Gezgin
Harika Harika
0
Harika
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Editör
Hadigez.com | Gezi Rehberi ve Tatil Planlama Platformu

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gönderini Gezivego'da Paylaş!
Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Tekrar
Giriş Yap

Kaydol

Tekrar
Giriş Yap
Biçim Seç
Kişilik sınavı
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Öykü
Gömülü ve Görsellerle Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri
Listeyi Aç
Listeyi Aç
Listelenen
Listelenen
İçerik
Özel memeleri yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Embed Kodu
Ses
Soundcloud vs Mixcloud Gömme
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format