Tokyo Gezilecek Yerler


13 milyondan fazla nüfusuyla Japonya’nın başkenti olan Tokyo, enerjik, turistik ve capcanlı bir destinasyon. Dünyanın en kalabalık şehrinde sayısız tapınak gezisi yapabilir, sayısız Japon yemeklerini tadabilir ve dünyanın en büyük ve 

Tokyo Gezi Rehberi

13 milyondan fazla nüfusuyla Japonya’nın başkenti olan Tokyo, enerjik, turistik ve capcanlı bir destinasyon. Dünyanın en kalabalık şehrinde sayısız tapınak gezisi yapabilir, sayısız Japon yemeklerini tadabilir ve dünyanın en büyük ve alışılmadık alışveriş merkezlerinde alışveriş deneyimi yaşayabilirsiniz. Tokyo’da yapmanız gereken çok şey var. Şehirde görmek ve keşfetmek üzerine ayıracağınız bir hafta bile belki yetmeyebilir. 1923 depreminden ve 2. Dünya Savaşı’nın verdiği tahribat sonrası değişen altyapısı ve tasarımı ile bugün dünyanın en modern şehirlerinden biri oldu. Tabii aynı zamanda en pahalı şehri olma özelliğini de taşıyor. Tokyo’nun kültürel bölgesi, çok sayıda müzenin yanı sıra tiyatro, festivaller, uluslararası alanda nam salmış mutfağı, profesyonel spor kulüpleri, beyzbol, futbol ve geleneksel Sumo güreşleri ile dünyanın en popüler Uzakdoğu destinasyonlarından biridir. Gelin isterseniz Tokyo’daki bu çeşitliliğe ve en gözde turistik yerlere birlikte göz atalım…

Tokyo Gezilecek Yerler

İmparatorluk Sarayı

imparatorluk-saray.jpg

Tokyo’nun Marunouchi bölgesinin ana cazibe merkezi olan saray, 17. Yüzyıldan kalma güzel park ve bahçeleriyle ünlü bir yerdir. İmparatorluk ailesi tarafından halen kullanımda olan saray bir bakıma şehrin ilk yerleşim yerlerinden. Kentin ünlü yapılarından birili olan Nijubashi Köprüsü ile saraya ulaşılıyor. Dış mimarisi ile olduğu kadar iç mekânın görkemi de oldukça göz alıcı işlemeler ve dekorlarla süslüdür.

Ginza Bölgesi

ginza-tokyo.jpg

Tokyo’nun en işlek alışveriş bölgesi olan Ginza, New York Times Meydanı kadar ikonik ve daha büyük bir alışveriş merkezidir. Ginza, yüzyıllardır ünlenin ana ticaret merkezi olmuş. Ülkenin büyük şehirlerini birbirine bağlayan yolun bir araya geldiği yerde bulunuyor. Dünyanın önemli markalarına ait seçkin mağazalar, gösterişli butik mağaza ve restoranlara ev sahipliği yapan Ginza’da dolaşmak, yerel insanları gözlemlemek veya restoranların birinde oturup bir şeyler içmek isteyebilirsiniz. Trafiğe kapalı olması da burayı oldukça popüler ve bir o kadar da kalabalık yapıyor. Gece karanlığı çöktüğünde Ginza’da yer alan devasa reklam panolarından yansıyan ışıklar caddeyi adeta bir panayır alanına çeviriyor. Ayrıca, ünlü Kabuki-za Tiyatrosu’nun yanı sıra Azuma-odori danslarının ve Bunraku gösterilerinin sahnelendiği Shimbashi Enbujo Tiyatrosu’da burada yer almaktadır.

Asakusa ve Senso-ji Tapınağı

asakusa-tapinagi.jpg

Tokyo’nun Asakusa bölgesinde, şehrin en ünlü tapınağı olan zarif oymalı, abanoz ve ahşap dekorlu Senjö-ji Tapınağı bulunuyor. M.S. 645 yılında Budist tanrıça Kannon’a ithaf edilerek inşa edilmiş. “Ganimet Geçidi” yazılı kitabeyi taşıyan 3.3 metre yüksekliğindeki kitabe, hastalıkları uzaklaştırılacağı bilinen geleneksel Incense Vat geleneği ve büyüleyici tapınak güvercinleri burada mutlaka görülmesi gerekenler arasında yer alıyor. 50 dönümlük tapınak alanının geri kalan kısımlarında yanan ışıklar burayı masalsı bir yere dönüştürüyor.

Ulusal Doğa ve Bilim Müzesi

ulusal-doga-bilim-muzesi.jpg

Tokyo’nun Ueno Parkı’nda yer alan Doğa ve Bilim Müzesi, 1871 de açılmış. Ülkenin en eski müzelerinden biri. Müze içerisinde en son bilimsel ve teknolojik gelişmelere benzersiz bir bakış açısı sunan sergiler, nükleer enerji ve ulaşım konularındaki etkileyici değişimlerin yanı sıra doğal tarih ve bilim ile ilgili geniş bir koleksiyon sergilenmektedir. Müzede en ilgi çeken yerler arasında tarih öncesi yaratıkların ve geleneksel kıyafetlerin yanı sıra Japon halkının günlük yaşamlarından kesitler sunulan bölümdür. Robotik ve modern birçok mükemmel bilimsel ve teknolojik ekranlarda sunulan gösterimler ise dünyanın şaşırtıcı derecede nasıl geliştiğini gözler önüne seriyor. Tokyo gezilerinde mutlaka ziyaret edilmesi gereken müze gezinize ve dünyaya olan bakış açınıza farklı bir boyut kazandıracaktır.

Emoji ile Yorumla

OMG OMG
0
OMG
Sevmedim Sevmedim
0
Sevmedim
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Gezgin Gezgin
0
Gezgin
Harika Harika
0
Harika
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Editör
Hadigez.com | Gezi Rehberi ve Tatil Planlama Platformu

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gönderini Gezivego'da Paylaş!
Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Tekrar
Giriş Yap

Kaydol

Tekrar
Giriş Yap
Biçim Seç
Kişilik sınavı
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Öykü
Gömülü ve Görsellerle Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri
Listeyi Aç
Listeyi Aç
Listelenen
Listelenen
İçerik
Özel memeleri yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Embed Kodu
Ses
Soundcloud vs Mixcloud Gömme
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format