Neden sadece bir hafta yalnız seyahat etmelisin?


Oh evet yapabilirsin, herkes yapabilir! Nasıl? Yalnız bir hafta boyunca seyahat et .

İşte bu .

Niye ya?  sorduğunuza sevindim ?

1. İlk engelin üstesinden gelin

İşinizi bırakmayın, daha küçük bir adım atın! İlk engelin üstesinden gelmenin en etkili yolu. Koşu alışkanlığınızı başlatmak istediğiniz ilk engel, donmuş bir kış sabah uyanın ve … * Erteleyin * . Bunun üstesinden gelmek için etkili bir öneri, bir gece önce koşu kıyafetini hazırlamak, yatağınızın yanında bir sandalyeye koymaktır. Sabaha baktığınızda harekete geçmenizi teşvik eden ilk şey olur.

Sıfır sürtünme, sıfır bahane.

Çoğu insan için, ‘tek’ bölüm ilk engel olan ilk bahanedir. ” Ya yalnız seyahat benim için değilse? 

Belki, ama bir deneyin. Bir hafta için. Öyleyse öğreneceksin!

2. Deneyim hissi edin

Bu nokta% 99’dur. Tek başına seyahatin herkes için ne kadar sürdüğüne, bir insanı, dünyayla olan ilişkilerini diğerleriyle kendisi ile derin bir şekilde değiştirebileceğini saatlerce sürebilirim. Yapabilirdim. Bu eğlenceli, ama işe yaramaz!

Bu, kendisinin deneyimlemeye ihtiyacı olan bir şey ve yalnız seyahat deneyiminin% 80’inin yeni bir ülkede, sadece bir hafta içinde denenmesine karar verdim. Dikkat edin, uzun bir hafta sonu yeterli değil, yalnız başına iki ya da üç gün içinde tekmeyi basmaya başlayan yalnızlık ve özgürlük, şaşkınlık yaratan bir hisle birlikte tamamen karıştı. ( “Sahip olduğu her şeye sahip olacağım!”)

Deneyim hissi edin ve kendiniz yalnız seyahatin ne kadar kolay ve doğal olduğunu göreceksiniz. Tıpkı bir Tesla’yı test etmeden önce bir Tesla’yı satın alacağınız gibi test edip yalnız bir yolculuğa çıkın!

3. Konfor bölgelerinizi genişletin

Bu sefer konfor bölgelerinizden çıkmayın, genişletin. Bir restoranda yalnız olarak yemek gibi yeni şeylerle rahatlayın ya da o konuşmanın nereye götürüleceği her yerde etrafınızdaki bazı insanlarla rasgele konuşun ve takip edin. Ve en önemlisi, bilmemekle rahat olun .

Tek başına yalnız bir hafta seyahat ederken, gereken planlama miktarı sıfırdır (tamam, sıfır nokta beş). Otobüs için her zaman ekstra bir bilet, bu pansiyonda ekstra bir yatak ve serin insanların -sadece bir araya geldiği arabada- ekstra oturması gerekecek.

Yakın ve uygun bir ülke seçin. Avrupa’da yaşıyorsanız, Portekiz, İspanya veya İtalya mükemmel. Hâlâ konfor bölgesinde, değil mi? Hala rahat: Fiziksel olarak (gıda, güvenlik ve aktivite), duygusal olarak (kültür, zaman farkı) ve finansal açıdan (gerekiyorsa daha fazla harcama yapmakta sorun yoktur).

Gerçekten, pek çok mazeret kalmadı değil mi?

4. Tatil planlarınızı değiştirme

Ah evet, tatil planları. Yalnız seyahat hafta (evet, şimdi bir şey bu) elverişli bir avantajı, ailenizle, sevdiklerinizle ya da arkadaşlarınızla tatil günlerinde hala gidebilmenizdir. Sadece biraz daha az.

Şanslıysanız, Fransızsınız ve 5 hafta boyunca ücretli tatil alıyorsunuz. Yaz aylarında 3 hafta, Noel için 2. Tatillerin son haftasını yaptırın, küçük bir sırt çantasını topla ve hemen git!

İpucu: Yılbaşı gecesini yalnız ve yurtdışında geçirin, sonsuza kadar hatırlayacaksınız!

Bir kereye mahsus yolculuk tadı alacağınız zaman ve muhtemelen tüm şaşırtıcı faydalarını deneyimleyeceksiniz, şans da yalnız seyahatin kolay olduğunu fark edeceksiniz. Sizin için de olduğu ve ilk adımı attığının daha büyük bir ihtimal olmasını sağlar!

Yalnız bir hafta boyunca seyahat et ve bana bunun ne olduğunu söyle!

Umarım hikayeden zevk alırsınız, paylaşmak / tavsiye etmek için çekinmeyin ve bunu denemek için hazır olabilecek herkese ping isteyin!

 


Emoji ile Yorumla

OMG OMG
0
OMG
Sevmedim Sevmedim
2
Sevmedim
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Gezgin Gezgin
0
Gezgin
Harika Harika
0
Harika
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
GeziveGo
hello@gezivego.com Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gönderini Gezivego'da Paylaş!
Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Tekrar
Giriş Yap

Kaydol

Tekrar
Giriş Yap
Biçim Seç
Kişilik sınavı
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Öykü
Gömülü ve Görsellerle Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri
Listeyi Aç
Listeyi Aç
Listelenen
Listelenen
İçerik
Özel memeleri yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Embed Kodu
Ses
Soundcloud vs Mixcloud Gömme
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format