19 Mayıs Tatilini Nasıl Değerlendirebiliriz?


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl cuma gününe denk gelmesi nedeniyle hafta sonuna bağlanarak 3 günlük bir tatil imkanını doğurdu. Yoğun iş temposu ve günlük yaşantının getirdiği stresten uzaklaşmak, biraz rahatlamak ve dinlenmek isteyenler için özellikle bahar aylarının en güzel zamanlarını yaşadığımız şu günlerde 3 günlük tatil iyi gelecektir.

3 günlük tatil için ” neler yapabiliriz” yada ”19 Mayıs tatilini nasıl değerlendirebiliriz” diyorsanız doğru yerdesiniz.


Kıbrıs’a Gidebilirsiniz!

Güney’in çok sıcak olmadığı en güzel dönemlerden birisine denk gelen 19 Mayıs tatilini Kıbrıs’ta geçirebilirsiniz. Deniz sezonunun da açıldığı göz önünde bulundurularak erken bir yaz tatili için ilk adım atılmış olabilir. Yurt dışında bir tatil planı düşünüyorsanız hem ulaşımı kolay hem de tasarruflu bir seçenek olan Kıbrıs Tatilini tercih edebilirsiniz.

Yurt İçi Gezi Planı Oluşturabilirsiniz!

3 günlük tatil her ne kadar ilk anda büyük bir imkanmış gibi görünse de göz açıp kapayıncaya kadar geçecektir. Önemli olan bu 3 günlük tatilden dinlenmiş bir şekilde çıkmak ve stres atmış bir şekilde dönmektir. Bulunduğunuz ilin konumuna göre bir yurt içi gezi planı oluşturabilirsiniz. Yaşadığınız şehri de dahil ederek çevre illerde gezilip, görülecek yerlerin bir listesini çıkararak 3 günlük bir tatil planı hazırlayabilirsiniz.

Eminiz ki, yaşadığınız şehirde bile görmediğiniz turistik yerler mutlaka vardır.

3 Günlük Karadeniz Turuna Ne Dersiniz?

3 günlük tatil için değerlendirilecek en güzel seçeneklerden birisi de Karadeniz Turu’dur. Kısmi yada Karadeniz’in tamamını kapsayacak bir Karadeniz Turu planlayabilirsiniz. Karadeniz’in birbirinden güzel yaylaları, eşsiz sahilleri ile doyumsuz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Trabzon’un yaylalarındaki manzara ruhunuzu dinlendirirken temiz oksijen ve havası ile bedeninizi rahatlatabilirsiniz. Karadeniz Turu’na çıkmaya karar verirseniz eşsiz Karadeniz Manzaraları için fotoğraf makinenizi mutlaka yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz.

Enerji Dopingi İçin Kaplıcalar İdealdir!

Kış aylarının yorgunluğu ile yoğun çalışma temposunun verdiği yorgunluk birleşince yaz tatilini iple çeker olduk ancak bu 3 günlük 19 Mayıs tatili can simidi gibi yetişti diyebiliriz. Sessiz, sakin ve sadece dinlenmeye odaklı bir 3 gün geçirmek isteyenler için süper bir fikrimiz var. Kaplıcalar!

Termal kaynaklar bakımından neredeyse ülkemizin birçok bölgesinde bulunan kaplıcalar veya termal tesisler dinlenmek, rahatlamak ve kaliteli vakit geçirmek için idealdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İzmir Gezi Rehberi

Küçük Bir Anadolu Gezisi Fena Olmaz!

Büyük şehirlerin, metropollerin karmaşasından ve kalabalığından kurtulmak için harika bir fırsat olabilir. Anadolu’nun küçük ama maneviyatı ve yaşanmışlıkları oldukça büyük olan küçük kentlerine bir gezi düzenleyebilirsiniz. Yozgat, Çorum, Kırşehir gibi küçük ama kökleri tarihin derinliklerine uzanan şehirlerde kaliteli vakitler geçirebilirsiniz. Örneğin, Kırşehir’deki Cacabey Cami’nin sırlarını öğrendiğinizde dumur olacağınızın garantisini şimdiden verebiliriz.

Sivas, Erzurum, Tokat gibi şehirleri de gezilecek yerler konusunda iddialı olduğunu söyleyebiliriz.

Kıbrıs’tan Berisi Olsun Derseniz, Adana Deriz!

Tercihiniz yine güney bölgesi olacak lakin Yurt dışı fikrinden haz etmiyorsanız o halde güneyin efendisi diyebileceğimiz güzel Adana’yı öneririz.

Adana tarihi bakımından da, gastronomi maceraları bakımından da oldukça geniştir. Birbirinden güzel gezilecek yerleri gezdikten sonra acıkınca müthiş Adana Yemekleri ile eşsiz bir lezzet turuna da çıkmış olursunuz.

Sabacı Camii, Ulu Cami, Ramazanoğlu Konağı, Yılan Kalesi, Taş Köprü, Atatürk’ün Evi derken bir bakmışsınız Seyhan Nehrinin kıyısındaki Sahil Çay Bahçesinde yorgunluk çayı içerken bulmuşsunuz kendinizi.

Üstelik merkezi bir konumda olması sebebi ile çevre illere de kısa sürede ulaşabilirsiniz. Gaziantep, Kahramanmaraş, Mersin, Hatay gibi illeri de gezme fırsatı bulabilirsiniz.

 

19 Mayıs Tatili kendinize vakit ayırmak için mükemmel bir fırsattır. Sizinde 19 Mayıs Tatili için hazırladığınız bir plan var ise bizimle paylaşmaya ne dersiniz?

 

 


Emoji ile Yorumla

OMG OMG
0
OMG
Sevmedim Sevmedim
1
Sevmedim
İnanılmaz İnanılmaz
0
İnanılmaz
Gezgin Gezgin
0
Gezgin
Harika Harika
0
Harika
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
GeziveGo
hello@gezivego.com Gezivego-Gezi Rehberi-Sosyal İçerik Platformu

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Gönderini Gezivego'da Paylaş!
Hesabınız yok mu?
Kaydol

Şifreyi Yenile

Tekrar
Giriş Yap

Kaydol

Tekrar
Giriş Yap
Biçim Seç
Kişilik sınavı
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Diğer bilgiler
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Kararlar verme ya da görüş belirleme oy verme
Öykü
Gömülü ve Görsellerle Biçimli Metin
Liste
Klasik İnternet Dinlenceleri
Listeyi Aç
Listeyi Aç
Listelenen
Listelenen
İçerik
Özel memeleri yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Embed Kodu
Ses
Soundcloud vs Mixcloud Gömme
Görüntü
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF format